Spektakliai <    Atgal

„LAISVI DRUGELIAI“, L.Gershe

< Ankstesnis | Sekantis >

Režisierius/ė: Dainius Kazlauskas

2 dalių pjesė

Vertė: Vilija Grigaitytė

Trukmė: 2 val. 40 min.

Premjera: 2012 m. balandžio 14 d.

Kuris jaunas žmogus iš mažo miestelio, ypač grojantis gitara ir kuriantis dainas, nenorėtų išsiveržti iš tėvų globos ir persikelti į didmiestį? Apie tai pasvajoja daugelis. Bet ne kiekvienas ryžtasi. Mūsų herojus tai pamėgino padaryti ir atsidūrė Niujorke...

 Pjesės veiksmas vyksta jauno vaikino, svajojančio tapti garsiu muzikantu, Donaldo Beikerio (22 m.) (aktorius Mantas Jankavičius) ką tik išsinuomotame bute, „kažkur Manhetene“. Jo tikslas – palikus tėvų namus pradėti savarankišką gyvenimą. 

Vaikino motina – keletą knygelių parašiusi Florans Beiker (aktorė Asta Preidytė) įsitikinusi, ir tam turi pagrindą, kad sūnus negali gyventi be jos globos. Todėl, kaip sako pats Donas, motinai „iš anksto nepatinka“ jo išsinuomotas butas, jo gyvenimo būdas, o ypač devyniolikmetė, bet jau spėjusi išsiskirti sūnaus kaimynė Džilė Terner (aktorės Inga Jarkova ir Eglė Špokaitė).

Anot Donaldo, jo gyvenimą kontroliuojanti mama „įsikalusi į galvą, kad ji – ir motina, ir tėvas, sesuo ir brolis, tetulė, gydytoja, advokatė, prezidentė, FTB, CŽV ir Aukščiausiasis Teismas...“   

Mamos nuomonę mėgina keisti Džilė, sakanti, jog „akliausias tas, kuris nenori matyti“, tačiau mergina, kuri nesusitvarko su savo gyvenimu ir kuriai rūpi „tik vienintelis dalykas – tai maistas“, brandžiai moteriai ne autoritetas.

Pjesėje daug smagių dialogų, skamba Donaldo (atlikėjas Mantas Jankavičius) kūrybos dainos, žiūrovus nustebins netikėti siužeto posūkiai.

 Spektaklyje vaidina: Mantas Jankavičius, Inga Jarkova, Eglė Špokaitė, Asta Preidytė, Laimutis Sėdžius, Vidmantas Fijalkauskas.

Scenografė, kostiumų dailininkė - Indrė Pačėsaitė.

Muziką sukūrė Mantas Jankavičius, Ignas Juzokas, Romanas Klimčiauskas     

 Neįtikėtina sėkmė Brodvėjuje

 L.Geršo (L.Gershe) pjesė „Laisvi drugeliai“, pirmąsyk žiūrovams pristatyta 1969 m., išsyk tapo vienu tapo vienu sėkmingiausių pastatymų Brodvėjuje. Rekordinis skaičius spektaklių (net 1100) ir neįtikėtina sėkmė ištisus tris sezonus iš eilės atnešė šlovę autoriui. Vėliau pjesė sėkmingai buvo statoma ir mažesniuose Amerikos miestų  teatruose. 

Tai liudija, kad autoriaus gvildenamos problemos – amžinos ir aktualios visais laikais: vaikų ir tėvų santykis, jaunatviška meilė ir įsipareigojimas, atsakomybė ne tik už savo gyvenimą, bet ir kito likimą. Jaunuolio iš mažo miestelio  ryžtas atsisakyti motinos globos, jo pasirinkimas pradėti naują gyvenimą megapolyje – Niujorke jaudina žiūrovus.

Jaunos panelės siekis niekuo nesirūpinti – būti dailiu „laisvu drugeliu“, į nieką per daug nesigilinti, gyventi šia diena, kertasi su gyvenimo realijomis. „Norint, kad kažkas nuolat rūpėtų, reikia apie tai per daug žinoti. O aš niekada į nieką giliai nelendu“, - Donui aiškina Džilė. Ir jos laukia netikėtumas. Bet tai – viena iš pjesės intrigų, todėl geriau patiems pamatyti...  

 Juozo Miltinio dramos teatro scenoje debiutuoja populiarusis atlikėjas Mantas Jankavičius - dainininkas, profesionalus muzikantas, mūsų šalyje išgarsėjęs ir kaip talentingas šokėjas, o už valstybės ribų jau žinomas kaip Tadas Blinda to paties pavadinimo naujame filme. Režisieriaus ir aktoriaus Dainiaus Kazlausko kvietimą vaidinti Donaldą dainininkas teigia priėmęs kaip iššūkį, o debiutui scenoje ruošiasi su didžiule atsakomybe.

 L.Gershe rašydamas pjesę rėmėsi teisininko Haroldo Krentso gyvenimu. Aklas vyras Manhetene, jo draugystei su laisvų pažiūrų hipe nepritarianti motina – reali gyvenimo „komedija“. Kūrinio pavadinimą įkvėpė Charleso Dickenso knygos „Šalti namai“ eilutės: „Prašau tik būti laisvu. Drugeliai yra laisvi. Žmonija neatims iš Haroldo to, ką gamta suteikė drugeliams“

 APIE AUTORIŲ

 Leonardas Geršas (gimė Niujorke 1922 – mirė 2002 Beverly Hilse). Tai vienas geriausių Amerikos dramaturgų ir scenaristų, savo kūryba debiutavęs Brodvėjuje.  Po pjesės „Laisvi drugeliai“ didžiulės sėkmės sulaukė jo scenarijus miuziklui „Funny Face“ („Mielas snukutis“).

 Už „Funny Face“ L.Geršas pelnė Amerikos Rašytojų Gildijos apdovanojimą. Ekranizuotas miuziklas įėjo į Holivudo Aukso fondą: jame vaidino tokios įžymybės kaip Audrey Hepburn, lietuvė aktorė Rūta Li – Kilmonytė. Miuziklo dainas rinkosi  pop primadona Whitney Houston, jų įrašai populiarūs ir šiandien. Miuziklo ekranizacija apdovanota Kanų filmų festivalyje Auksinės palmės šakele ir yra  pelniusi net 4 Oskarų nominacijas. L.Geršas – už geriausią scenarijų.

Nuotraukos Tomo Stasevičiaus (www.stasevicius.lt)

Laisvi drugeliai plakatas

Video iš spektaklių

Vaidina:

Mantas Jankavičius, Inga Jarkova, Eglė Špokaitė, Asta Preidytė, Laimutis Sėdžius, Vidmantas Fijalkauskas.

Spektaklis rodomas

 • Sekmadienį Lapkričioo 20 d. 18:00 val. Juozo Miltinio dramos teatro Didžioji salėBilietus platina teatro kasa ir Bilietai.lt. Kaina 12,00 €, 10,00 €. Nuolaidos netaikomos.
 • Ketvirtadienį Spalio 27 d. 18:00 val. Juozo Miltinio dramos teatro Didžioji salėBilietus platina teatro kasa ir Bilietai.lt. Kaina 12,00 €, 10,00 €. Nuolaidos netaikomos.

Atsiliepimai

 • Milda, 20/09/2016 12:24pm (prieš 1 mėnuo)

  Tokio spektalio pamiršti neįmanoma!

 • Vaida, 11/04/2016 1:28pm (prieš 7 mėnesiai)

  Laba diena,
  Tai balandzio 26d. bus Panevezi spektaklis? O as laukiau Klaipedoje. Kada bus Klaipedoje?

 • Alva, 27/11/2015 8:21am (prieš 11 mėnesiai)

  Ilgai laukiau galimybės pamatyti šį spektaklį. AČIŪ iš Marijampolės

 • Vytas, 26/11/2015 9:47pm (prieš 11 mėnesiai)

  Galiu tik padėkoti aktoriams už nuostabų vakarą.Kitaip tariant-likau apakęs :) Ačiū :)

 • matulis, 21/09/2015 1:22pm (prieš 1 metai)

  Drasiai sakau-karalius nuogas!

 • nusivylusi, 21/09/2015 10:03am (prieš 1 metai)

  atsiprašau, pastangas mačiau, gerbiu aktorius, bet mano nuomone - tai spektaklis vaikams. Paaugliams turėtų patikti.

 • Renata, 23/06/2015 3:56pm (prieš 1 metai)

  Laba diena,

  labai noriu isvysti si spektakli Jusu Laisvi drugeliai Alytuje,laukiame ir nesulaukiame.

 • Aušra, 16/03/2015 10:50am (prieš 2 metus)

  Ar drugeliai atskris į Pasvalį

 • astraya, 15/03/2015 7:36pm (prieš 2 metus)

  Ar pasirodysite Vilniuje su "Laisvais drugeliais"?

 • Nerijus, 29/11/2014 11:44am (prieš 2 metus)

  Jei net vyrai žiūrėdami šį spektaklį kvatoja ar net ašarą braukia, tikriausiai tai daug ką pasako apie jį!
  Šedevras!

Komentuoti

captcha